Reklama

Niebo, czyli inni

Niebo, czyli inni

25.12.2005
Czyta się kilka minut
Spośród tytułów serwowanych przez dystrybutorów w okresie przedświątecznym film Kaya Pollaka jak żaden inny wprowadza w atmosferę Bożego Narodzenia, kiedy to wszyscy na moment zdajemy się lepsi.
R

Rekolekcje z filmem "Jak w niebie" uczą radosnego przeżywania chwili, przebaczania starych win, poszukiwania Boga tu, na Ziemi, na miarę własnych skromnych doświadczeń. Film zrealizowany przez szwedzkiego twórcę, nie wstydząc się naiwności i uproszczeń, opowiada o potrzebie międzyludzkiej wspólnoty.

Miejsce tych poszukiwań wybrał Pollak zgoła niewdzięczne: zakopaną w śniegu szwedzką mieścinę, gdzie wszyscy duszą się we własnym sosie plotek, podejrzeń i resentymentów. Tu właśnie przybywa na dobrowolne zesłanie główny bohater, sławny dyrygent Daniel Daréus. Schorowany, choć ciągle jeszcze w kwiecie wieku, zmęczony sławą i samotnością w blasku fleszy, powraca do rodzinnej miejscowości przez nikogo nie rozpoznany. Trudno wyobrazić sobie mniej fortunne sanatorium dla zawałowca: zamknięta społeczność, wzajemne kwasy, a w dodatku upiorne wspomnienia z dzieciństwa,...

6323

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]