Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

W labiryncie

W labiryncie

21.02.2006
Czyta się kilka minut
Tkwimy w kalejdoskopie życia. Rzeczywistość, jaką postrzegamy, jest jedynie refleksem mieniących się wokół świateł. To, które z nich możemy oglądać, zależy głównie od przypadku. Ale czy wyłącznie? Erik Poppe pokazuje, że nie.
Trond Espen Seim (Vidar)
F

Film Poppego nie ma jednego bohatera. Na opowiadaną historię składają się losy kilku postaci. Samotna kobieta próbująca popełnić samobójstwo, trzydziestokilkuletni facet cieszący się z narodzin syna, zrezygnowany kierowca karetki pogotowia, mali chłopcy, którzy wkrótce mają trafić do sierocińca, więzień wychodzący na dwunastogodzinną przepustkę, Vidar, opiekun z ośrodka dla chorych psychicznie, wreszcie Leon, przebywający w tymże ośrodku młody mężczyzna.

"Hawaje, Oslo" wpisuje się w konwencję filmu-mozaiki, znaną z filmów Altmana ("Na skróty") czy "Magnolii" Paula Thomasa Andersona. Bohaterowie spotykają się ze sobą, łączą ich zbiegi okoliczności i kuriozalne sytuacje, wszystkim zaś rządzi przypadek. Rzeczywistość, na pozór trywialna, przepojona jest niezwykłością. Podobnie - losy postaci. Jednak film Poppego nie ma w sobie nic z kina cudownych przypadków i...

4377

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]