Reklama

Mleczne zęby

Mleczne zęby

03.08.2020
Czyta się kilka minut
Anarchizujący „Babyteeth” udowadnia, że ironia nie musi wykluczać bliskości. A lekki ton w mówieniu o sprawach ważnych nie odbiera im ciężaru właściwego.
Kadr z filmu „Babyteeth” MATERIAłY PRASOWE
P

Podczas oglądania tego filmu cisną się na usta różne pożyteczne i nieco już wytarte sformułowania: „trzeba oswoić raka”, „kiedy w domu mieszka choroba, choruje cały dom”, „oto pierwsza miłość, która za chwilę może być ostatnia”… Wszystkie te kwestie odnajdziemy w „Babyteeth”, aczkolwiek wbrew pobieżnej klasyfikacji, że to niby komedia romantyczna skupiona na terminalnej chorobie, mówi się o nich całkiem serio. Dopowiedzmy, że w sensie werbalnym nie mówi się o nich wcale. „To” po prostu jest, tworząc nieusuwalne napięcie.

Australijska debiutantka Shannon Murphy znalazła brawurowy sposób na opowiedzenie choroby, która jest wyrokiem. Tym bardziej bezlitosnym, że dotyczy nastolatki. Tytuł filmu oznacza po prostu mleczaki – ów symbol dziecięctwa, który w rzadkich przypadkach pozostaje z nami na dłużej, uniemożliwiając wyrośnięcie stałych zębów. Milla, bohaterka „Babyteeth”, jeszcze...

5927

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]