Reklama

Mięsoplastyka

Mięsoplastyka

07.06.2015
Czyta się kilka minut
Nie ufajcie żylastym kucharzom. Smukłym jak cedr cukiernikom. Anorektycznym sprzedawcom jadła.
Fot. Domena publiczna
K

Każdy z nich wchodzi przecież w kontakt z tworzywem swojego rzemiosła zbyt serdeczny, by dało się go ująć w karby dyscypliny kalorycznej.
Patrzą na mnie rumiani wąsacze, jakby ulepieni ręką, która toczy mielone kotlety, pełni spokojnej dumy, z narzędziami swego fachu – galerię portretów szefów kuchni z przełomu XX w. znalazłem na wystawie „Arts&Food. Rytuały od 1851 r.”. Formalnie impreza towarzyszy mediolańskiemu Expo, faktycznie jest ciekawsza i uczciwsza od tamtej stuhektarowej, horrendalnej cepeliady. Każda próżna bzdura, jaką możecie sobie wyobrazić, na pewno rozłożyła tam swój stragan, a pod hasłem troski o wykarmienie świata przeputano miliony i zamierza się wyciągnąć drugie tyle z kieszeni gawiedzi. Lepiej oddać trzy czwarte ceny biletu pierwszej z brzegu stołówce Caritasu, a za resztę wejść na tę wystawę i nadziwić się, jak przez całą epokę nowoczesną, w świecie...

5814

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]