Ładowanie...
Magyar Faustyna
- Gdy Papież zaczął mówić o Niedzieli Miłosierdzia, Antalóczi chwycił mnie za rękę. Zdawał się być bardzo przejęty - wspomina o. Paweł Cebula, polski franciszkanin od kilku lat mieszkający na Węgrzech.
Dla księdza znad Dunaju imię “Faustyna" nie brzmiało obco. Od paru lat zajmował się propagowaniem kultu Bożego Miłosierdzia w swoim kraju. Słysząc, że Niedziela Miłosierdzia będzie odtąd powszechnie obchodzoną uroczystością, odetchnął z ulgą. Wcześniej bezskutecznie zabiegał, by w choć jednej diecezji węgierskiej wprowadzono takie święto. To dzięki niemu w 1996 r. “Dzienniczek" przetłumaczono na węgierski, a w księgarniach znalazły się obrazki Jezusa Miłosiernego. Życiorys św. Faustyny ukazał się w 400 tys. egzemplarzy. Modlitewnik “Jezu, ufam Tobie" wydrukowano w 10 tysiącach. Fundacja założona przez Antalócziego pomogła pokryć wszystkie koszty.
...DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Podobne teksty
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]