Reklama

Ładowanie...

Najważniejszy konfesjonał Krakowa

07.05.2017
Czyta się kilka minut
Owocem pielgrzymek do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia często jest spowiedź. W Łagiewnikach codziennie trwa cicha duchowa praca.
Spowiedź podczas święta Miłosierdzia Bożego, Kraków-Łagiewniki, 3 kwietnia 2016 r. Fot. Beata Zawrzel / REPORTER
S

Są tylko jedne kratki, zza których człowiek wychodzi naprawdę wolny. To kratki konfesjonału!” – słowa św. Rafała Kalinowskiego cytuje w swojej książce „W blasku Bożego Miłosierdzia” ks. Franciszek Ślusarczyk – kustosz Łagiewnik. Rocznie odwiedza to miejsce od 1,5 do 2 mln pielgrzymów. Duża ich część klęka przed konfesjonałem.

Środek tygodnia, południe, wiatr i przelotne, wiosenne opady deszczu. Na parkingu przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia zaparkowany jeden autokar i trochę samochodów osobowych. W kaplicy przed obrazem „Jezu, ufam Tobie” modli się kilkanaście osób. Na marmurowym klęczniku z relikwiami siostry Faustyny, umieszczonym niedaleko jej naturalnej wielkości figury, klęka barczysty mężczyzna w czarnej skórzanej kurtce i z ogoloną głową. Kilkakrotnie całuje szybkę, potem przeciera białą chusteczką. Chwilę się modli. Znów całuje relikwiarz. Po nim klęka mężczyzna o...

10121

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]