Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Świat modli się za świat

Świat modli się za świat

04.10.2011
Czyta się kilka minut
Symbolem polskiego Kościoła są już nie tylko misjonarze.
Kongres Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, 2011 r. / fot. materiały prasowe
Ś

Świat i światło spotkały się 1 października w krakowskich Łagiewnikach. Ten pierwszy - w osobach 2 tys. gości z całego świata, którzy przyjechali tu na II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia - był wesoły i różnobarwny. To drugie, pastelowe i jesienne, wpadając przez okna sanktuarium dodało wnętrzu dynamiki i ciepła, zaś efektowne, żółto-niebiesko-czerwone czapki członków delegacji Kolumbii zamieniło natychmiast w obraz jesiennych liści. Początek Kongresu oznajmiły dzwony kościelne Krakowa, a kiedy po prezentacji podwyższenie opuszczały flagi państw, z których pochodzili goście wydarzenia, towarzyszyła im "Oda do radości" - hymn Europy był w istocie tego dnia hymnem Łagiewnik dla całego świata.

Nie były to flagi dobrze w Polsce rozpoznawalne. Niebiesko-żółto-zielone barwy Rwandy czy pomarańczowo-biało-zielony sztandar Wybrzeża Kości Słoniowej pokazały, jak...

8475

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]