Reklama

Ładowanie...

Między nimi był Karol

05.04.2005
Czyta się kilka minut
14 stycznia 1995 r. Papież wziął udział w obchodach Światowego Dnia Młodzieży. Podczas jednego z żartobliwych dialogów z młodymi Filipińczykami zaproponował im przejście na ty.
W

W dniu przyjazdu Jana Pawła II na ulice wyległy tłumy większe niż w 1986 r., gdy obalono dyktaturę Marcosa. Na lotnisku Papież, zamiast wsiąść do papamobile, podszedł do roztańczonych, przystrojonych girlandami młodych ludzi, żeby się z nimi przywitać. - Filipińczycy mają piękne głosy - skomentował parę godzin później spontaniczny występ przygotowany dla niego przed nuncjaturą, gdzie się zatrzymał.

Na sobotnią noc czuwania w parku Rizal już od południa ściągali pielgrzymi, niektórzy z materacami do spania. Papież i tłum młodzieży - obrazek, który powracał podczas niemal każdej pielgrzymki. Mówca uśmiechał się, żartował, ku uciesze zebranych nawet wywijał laską. Nagle rozległo się głośne skandowanie: “Lolek, Lolek"! “Lolek to nie brzmi zbyt poważnie" - powiedział Papież. Okrzyki ucichły. “Lecz Jan Paweł II brzmi zbyt poważnie - mówił dalej. - Potrzebujemy...

4664

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]