Reklama

Między nimi był Karol

Między nimi był Karol

05.04.2005
Czyta się kilka minut
14 stycznia 1995 r. Papież wziął udział w obchodach Światowego Dnia Młodzieży. Podczas jednego z żartobliwych dialogów z młodymi Filipińczykami zaproponował im przejście na ty.
W

W dniu przyjazdu Jana Pawła II na ulice wyległy tłumy większe niż w 1986 r., gdy obalono dyktaturę Marcosa. Na lotnisku Papież, zamiast wsiąść do papamobile, podszedł do roztańczonych, przystrojonych girlandami młodych ludzi, żeby się z nimi przywitać. - Filipińczycy mają piękne głosy - skomentował parę godzin później spontaniczny występ przygotowany dla niego przed nuncjaturą, gdzie się zatrzymał.

Na sobotnią noc czuwania w parku Rizal już od południa ściągali pielgrzymi, niektórzy z materacami do spania. Papież i tłum młodzieży - obrazek, który powracał podczas niemal każdej pielgrzymki. Mówca uśmiechał się, żartował, ku uciesze zebranych nawet wywijał laską. Nagle rozległo się głośne skandowanie: “Lolek, Lolek"! “Lolek to nie brzmi zbyt poważnie" - powiedział Papież. Okrzyki ucichły. “Lecz Jan Paweł II brzmi zbyt poważnie - mówił dalej. - Potrzebujemy...

4664

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]