Reklama

Ławą do szczepień

Ławą do szczepień

10.05.2021
Czyta się kilka minut
Eksperci nie mają wątpliwości: jeśli społeczeństwo nie ruszy jeszcze szerszą ławą do punktów szczepień, czwarta fala jest kwestią czasu. I nawet jeśli nie będzie tak wysoka jak trzecia, pochłonie kolejne tysiące ofiar.
Punkt szczepień powszechnych w Gdańsku, 7 maja 2021 r. / FOT. WOJCIECH STROZYK/REPORTER
R

Rząd po raz kolejny zapowiada przyspieszenie akcji szczepień. Od 10 maja rejestrować się mogą wszyscy pełnoletni, a lada chwila zapadnie decyzja o obniżeniu wieku uprawniającego do szczepienia do 16 lat. W pierwszym tygodniu maja po raz pierwszy przekroczyliśmy 400 tys. szczepień wykonanych w ciągu doby. Jesteśmy unijnym średniakiem – w Polsce do 8 maja minimum jedną dawkę przyjęło niecałe 27 proc. populacji, w całej UE – blisko 1 pkt proc. więcej. Przewagę nad resztą największych krajów Wspólnoty powiększają Niemcy – niedawni maruderzy zaszczepili już prawie co trzeciego mieszkańca i nie zwalniają (w Polsce średnia siedmiodniowa liczby dawek w przeliczeniu na stu mieszkańców wynosi 0,68, nasi zachodni sąsiedzi szczepią w tempie 0,81).


CZYTAJ WIĘCEJ: ...

1871

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]