Reklama

Awantura o Astrę

Awantura o Astrę

03.05.2021
Czyta się kilka minut
Można się u nas zaszczepić niemal od ręki. Tylko że preparat, który z racji niższej ceny miał być podstawą programu szczepień, popadł w niełaskę.
Punkt szczepień przeciw COVID-19 w hali AmberExpo. Gdańsk, 8 kwietnia 2021 r. BARTOSZ BAŃKA / AGENCJA GAZETA
Z

Zaufanie, poczucie bezpieczeństwa, przejrzystość – takie skojarzenia pojawiają się gdzieś w tyle głowy, gdy rozmowa schodzi na szczepienia. No, chyba że chodzi o szczepienia przeciw ­COVID-19. Zwłaszcza o tzw. szczepionkę oksfordzką, wokół której narosło wiele wątpliwości i problemów, częściowo zawinionych przez producenta, a częściowo zapewne przez konkurencję z Rosji i Chin.

Dla kogo ta szczepionka

W połowie kwietnia w berlińskim punkcie szczepień masowych preparatem AstraZeneca zaszczepiona zostaje kanclerz Niemiec Angela Merkel. Kilka dni wcześniej tę samą szczepionkę przyjął prezydent RFN Frank-Walter Steinmeier. To wyraźny sygnał dla obywateli powyżej 60. roku życia, żeby śmiało ruszyli do punktów po swoje dawki Astry. W przeciwieństwie np. do Polski w Niemczech dla młodszych zarezerwowano szczepionki mRNA, ze względu na fakt, że wszystkie incydenty zatorowo-...

9152

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

jestem bardzo zadowolony, wyniki najnowszych badań wskazują na bardzo wysoką skuteczność tej szczepionki, od kilku tygodni wiem, że covid mnie nie rusza - ja wiem, panikę tłumu trudno opanować samemu, ale teraz gdy szczepienia A-Z są praktycznie od ręki radziłbym się każdemu niezaszczepionemu poważnie zastanowić na co właściwie czeka

wyboru, ale z faktu zaszczepienia jestem zadowolony.Po upływie doby, przez pól dnia miałem podwyższoną temperaturę i byłem osłabiony, lecz podobnie mieli członkowie rodziny, zaszczepieni PF. Mass media o negatywnych aspektach szczepienia szczepionkami mRNA nie piszą lub bardzo mało. Moim zdanie to nie jest przypadkowe. Wszystkim wahającym się zdecydowanie doradzam szczepienie, teraz mamy zresztą luksus wyboru szczepionki. Powiem krótko, nie chcesz znaleźć się w szpitalu lub przedwcześnie umrzeć, to się zaszczep. Bądź mądry przed szkodą.

Czy za każdym kliknięciem w obojętnie jaki artykuł, musi niczym tatrzański orzeł zlatywać za swoim pytaniem reklamowym, jeżeli ktoś tego nie chce? To zakrawa na spam. Za każdym razem muszę klikać nie, jeszcze nie tak dawno wystarczyło kliknąć raz.

ale jeśli chodzi o mnie - ja używam przeglądarki internetowej Brave, która blokuje wszelkie tego typu reklamy i czytam sobie bezspamowo. Polecam, DRU.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]