Reklama

Latawce nad czerwoną latarnią

Latawce nad czerwoną latarnią

24.06.2008
Czyta się kilka minut
Minęło kilka lat od powstania tego filmu. Ciekawe, ile z małych bohaterek zdążyło od tej pory pójść w ślady swoich matek - prostytutek.
C

Co się stało z 14-letnią Suchitrą, która podczas kręcenia zdjęć była już w wieku, kiedy dziewczynki ustawiają się w szpalerze wzdłuż podle oświetlonych uliczek Kalkuty? Gdzie jest Puja, którą ojciec próbował sprzedać w wieku kilku lat? Jak potoczy się życie rezolutnego Avijita, którego matka wraz z całym dobytkiem została spalona przez alfonsa? Kilkoro dzieci występujących w filmie dostało od życia niepowtarzalną szansę: za sprawą współtwórczyni filmu Zany Briski, która zajmowała się nimi przy okazji warsztatów fotograficznych, trafiły potem do szkół z internatem. Wyrwane ze swego środowiska, często jednak nie wytrzymywały długo. Czasem z własnej woli, czasem z woli rodziców musiały wracać do dzielnicy czerwonych latarni.

Oglądając nagrodzony Oscarem dokument Briski i Kauffmana, zastanawiamy się, czy poza samym filmem pozostanie po nim coś trwałego. Przed...

2671

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]