Reklama

KRONIKA

KRONIKA

29.10.2012
Czyta się kilka minut
A gdzie jest tutaj druga połowa rodzaju ludzkiego?
P

Pytał kard. Léon-Joseph Suenens 22 października 1963 r. podczas obrad Soboru Watykańskiego II. Jego pytanie przypomniała na łamach „L’Osservatore Romano” 25 października historyczka Giulia Galeotti.

Do głoszenia Ewangelii we współczesnym świecie z odwagą i optymizmem wezwali wszystkich katolików ojcowie synodalni w Orędziu Synodu Biskupów. Dokument został przedstawiony 26 października w Watykanie. Autorzy wymieniają rodzinę i parafię jako uprzywilejowane miejsca ewangelizacji. Nie pomijają też bolesnej sytuacji osób rozwiedzionych, żyjących w związkach partnerskich i tych, które ponownie zawarły małżeństwa cywilne, dodając, że wprawdzie nie mogą one przystępować do sakramentów, ale Bóg ich nie opuścił, Kościół zaś jest domem, który przyjmuje wszystkich. Dokument wskazuje na znaczenie dialogu na wielu płaszczyznach: w dialogu z kulturą...

5211

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]