Reklama

Ładowanie...

KRONIKA

29.10.2012
Czyta się kilka minut
A gdzie jest tutaj druga połowa rodzaju ludzkiego?
P

Pytał kard. Léon-Joseph Suenens 22 października 1963 r. podczas obrad Soboru Watykańskiego II. Jego pytanie przypomniała na łamach „L’Osservatore Romano” 25 października historyczka Giulia Galeotti.

Do głoszenia Ewangelii we współczesnym świecie z odwagą i optymizmem wezwali wszystkich katolików ojcowie synodalni w Orędziu Synodu Biskupów. Dokument został przedstawiony 26 października w Watykanie. Autorzy wymieniają rodzinę i parafię jako uprzywilejowane miejsca ewangelizacji. Nie pomijają też bolesnej sytuacji osób rozwiedzionych, żyjących w związkach partnerskich i tych, które ponownie zawarły małżeństwa cywilne, dodając, że wprawdzie nie mogą one przystępować do sakramentów, ale Bóg ich nie opuścił, Kościół zaś jest domem, który przyjmuje wszystkich. Dokument wskazuje na znaczenie dialogu na wielu płaszczyznach: w dialogu z kulturą...

5211

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]