Reklama

Watykan na wysokich obcasach

Watykan na wysokich obcasach

25.06.2016
Czyta się kilka minut
Dziennik Stolicy Apostolskiej „L’Osservatore Romano” poszerzył swój dodatek poświęcony kobietom. Czy teraz ich głos będzie lepiej słychać w Kościele?
Lucetta Scaraffia, publicystka i koordynatorka dodatku do „L’Osservatore Romano” – „Donne Chiesa Mondo” Fot. Alberto Cristofari / CONTRASTO / EAST NEWS

„Nowy magazyn ma wytyczyć drogę nowemu, pozytywnemu nawykowi słuchania kobiet” – mówił watykański sekretarz Stanu kard. Pietro Parolin 3 maja, ogłaszając przekształcenie czterostronicowego dodatku do „L’Osservatore Romano” w 40-stronicowy magazyn „Donne Chiesa Mondo”. Nawyk słuchania kobiet jest faktycznie nowy i w Kościele, i w samym czasopiśmie.

– Wraz z Benedyktem XVI zaczęło się zwracanie uwagi na kobiety. To on osobiście powiedział redaktorowi naczelnemu, że chce, by kobiety były tu dziennikarkami – mówi „Tygodnikowi” Giulia Galeotti, redaktorka „OR” zaangażowana również w nowy projekt. – Wcześniej nie było tu żadnych kobiet dziennikarek. Teraz jesteśmy dwie, ja od pięciu lat i moja koleżanka od sześciu.

Nie jest jednak wielką tajemnicą, że jeszcze w latach 80. pracujące w watykańskiej gazecie tłumaczki i administratorki proszono, by w szóstym miesiącu ciąży szły...

15347

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]