Reklama

Kartofel w narodowych barwach

Kartofel w narodowych barwach

08.04.2019
Czyta się kilka minut
Jeden i dwie dziesiąte. Tyle milimetrów wysokości musi mieć czcionka informująca o składnikach czy pochodzeniu produktów spożywczych.
ADOBE STOCK
A

A ściślej, tyle musi mieć litera „x” w zestawie danej czcionki. A co, jeśli chcemy jakąś informację umieścić wielkimi literami? Wypisujemy wtedy na kartce słowo „Appendix”, w którym właśnie ostatnia litera ma to sakramentalne 1,2 mm, zdejmujemy miarę z litery A i to ona ma nam służyć za wzorzec dla innych.

Wiem to wszystko, bo dałem nura w szczegółowe rozporządzenia do dyrektywy unijnej z 2011 r., dotyczącej informacji o żywności dla konsumentów. Na trzeźwo trudno przebrnąć przez tę prozę cyborgów, ale sił dodawała mi żądza zemsty. Jakieś licho mnie podkusiło wcześniej na hiszpańskie truskawki, a zanim przełknąłem trzecią, już miałem ochotę wziąć cienkopis, linijkę i dopisać na paczce w przepisanym rozmiarze tzw. fakultatywną informację dla konsumenta: „produkt spożywczy o podwyższonej zawartości zawiedzionych nadziei”, po czym dyskretnie odnieść na stoisko.

Przez moją...

5687

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]