Reklama

Jezus w zakładach Kruppa

Jezus w zakładach Kruppa

06.12.2015
Czyta się kilka minut
Uroczystość Narodzenia Pańskiego całkiem spokojnie można nazwać świętem pisarzy, poetów, dziennikarzy, aktorów, pieśniarzy i kaznodziejów – jednym słowem ludzi, którzy pracują ze słowem, marząc o tym, żeby ich utwory nie zawisły w próżni.
O. Wacław Oszajca
C

Chcą odzewu ze strony czytelników i widzów; reakcji, która wskazywałaby, że korzystanie z ich utworów sprawia, iż na rzeczywistość patrzy się uważniej. Sztuka ukazuje bowiem, jak bardzo nasz świat jest wciąż nieznany – dla umysłu nieprzenikniony, dla serca nie do ogarnięcia. Nie ma się czemu dziwić. Świat wyszedł, wciąż wychodzi spod ręki Niepojętego i dlatego też jest nie do pojęcia.

Bogactwo świata odsłania się pełniej w święta i dni wolne od pracy. Pod jednym wszak warunkiem: że nie zredukujemy ich do miłego spędzania czasu w religijnej otoczce. Święta bywają jednak niebezpieczne. Przez to, że są źródłem pokoju, radości, a czasem i szczęścia, choć niekoniecznie takiego, o jakim się marzy. Nic w tym dziwnego. Jezus mówi: „Pokój wam zostawiam, pokój mój wam daję. Ja daję go wam nie jak świat daje. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka”.

Miłą, świąteczną...

2731

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]