Reklama

Grzesznik chce wrócić

Grzesznik chce wrócić

03.03.2009
Czyta się kilka minut
Wyniesienie prześladowcy Szawła do rangi Apostoła Narodów wydaje się skandaliczne. I z całą ostrością stawia pytanie, co katolicy mają zrobić z tymi, którzy ciężko zawinili, ale przeżyli wstrząs nawrócenia.
J

Jest w życiu św. Pawła wiele tajemnic i wydarzeń intrygujących. Co właściwie stało się pod Damaszkiem, bo przecież wiemy niewiele ponad to, że oślepiony niebiańskim blaskiem Szaweł usłyszał głos Chrystusa? Zagadką pozostaje, co najsławniejszy z uczniów Gamaliela poznał, gdy - jak czytamy w Drugim Liście do Koryntian - został porwany "do trzeciego nieba".

Ale nie tylko te mistyczne przeżycia budzić mogą zdziwienie. Jak możliwe było, że Żyd z Tarsu, który nigdy nie spotkał Jezusa z Nazaretu, a potem prześladował uczniów Pańskich, wybił się na pierwszoplanową postać rodzącego się Kościoła? Jak to możliwe, że wspólnota, którą usiłował zniszczyć, pozwoliła Pawłowi poprowadzić się na nieznane dotychczas wody misyjne? Dlaczego inni Apostołowie godzili się, by spierał się z nimi na soborze jerozolimskim, jak równy Jakubowi czy umiłowanemu Janowi? Czy Paweł nie...

9851

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]