Reklama

Grzesznicy też mają duszę

Grzesznicy też mają duszę

12.06.2007
Czyta się kilka minut
Ta historia jest fikcją literacką i filmową, a mogłaby być wyjęta z Ewangelii.
S

Surowy pastor zboru baptystów ma córkę, której może się tylko wstydzić. Shug Averey, miast dalej śpiewać w chórze parafialnym, została jazzową pieśniarką, radykalną feministką, nieżyjącą w zgodzie z kodem moralności chrześcijańskiej. Miłości, miłostki, różni mężczyźni, brutalny kochanek--sponsor. Ojciec i środowisko uznali ją za wyjątkowo zepsutą przedstawicielkę Nowego Babilonu. Po latach kobieta wraca do rodzinnego miasteczka, gdzie śpiewa w barze jazzowym, a teksty jej niecenzuralnych piosenek mieszają się z poezją hymnów śpiewanych w sąsiadującym zborze.

Pewnej niedzieli, gdy śpiewa niecenzuralną piosenkę, dopływają ją dźwięki pieśni gospel "Może Bóg chce ci coś powiedzieć". Shug porywa zdumionych gości baru i śpiewając biegnie do świątyni, gdzie znajduje swojego ojca stojącego za amboną. Ojciec i córka padają sobie w ramiona, a ona mówi: "Widzisz tatusiu...

3559

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]