Reklama

Gastro-partyzantka

Gastro-partyzantka

07.07.2014
Czyta się kilka minut
Jest wreszcie jakiś pożytek ze społecznościowych wynalazków w internecie. Coś więcej niż sposoby na znalezienie kochanka/ki albo pozbycie się starego czajnika drogą ekscytującej aukcji.
Fot. Eatwith.com
C

Coś bliższego prawdziwym potrzebom życia niż połajanki na portalach oraz puchnąca w głowie wata słów i obrazów od facebookowych znajomych. Proste platformy pośredniczące w zaspokajaniu takich potrzeb jak spanie, jedzenie albo przemieszczanie się.
Coraz starsze dzieci sieci i prorocy cyfrowych utopii szukają na siłę terminów, by uchwycić to, co jest nowego w takich zjawiskach, jak znany już powszechnie w Polsce serwis do wyszukiwania noclegów poza hotelami o nazwie Airbnb. Najczęściej mówi się po angielsku o sharing economy: że niby w tej gospodarce nacisk jest położony na współdzielenie się zasobami i tworzenie więzi niemerkantylnych, czasem też o gospodarce peer-to-peer, czyli bezpośredniej wymianie świadczeń bez organizmów pośredniczących. Trochę w tym za dużo ewangelizacyjnej poezji, rzut oka np. na historię spółdzielczości sugeruje, że coś z tego już...

5569

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]