Reklama

Moje, czyli nasze

Moje, czyli nasze

03.04.2015
Czyta się kilka minut
Przybywa Polaków, którzy udostępniają swoje mieszkania i samochody obcym, poznanym przez internet osobom. Czy ekonomia dzielenia się sprawi, że zaufamy sobie bardziej?
il. Małgorzata Laska
S

Ser pleśniowy był pyszny, choć bardzo wytrawny. Zanim wyjadę, pomyślałem, zapytam, gdzie się go tu kupuje. Potem też było przyjemnie. Wieczorem przegrałem wprawdzie w grę planszową (chodziło w niej o zdobycie panowania nad całym światem), jednak gospodarze – para niemieckich studentów, którzy kilka dni wcześniej zgodzili się mnie przenocować w ramach internetowej usługi Hospitality Club – poświęcili mi mnóstwo czasu, prowadząc w Wiedniu do miejsc, o których nie pisze się w przewodnikach.

Nie był to hotel, nazajutrz nie martwiłem się więc terminem wymeldowania i dopiero około południa zapytałem o ser.

– Smakował? Był przeterminowany, ale tylko trochę – odpowiedzieli gospodarze. I szybko wyjaśnili: są w posiadaniu klucza do pojemnika, do którego obsługa lokalnego supermarketu wyrzuca produkty ze zbliżającą się datą przydatności do spożycia: – W trosce o reputację firmy...

21699

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]