Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Dziesięć sukcesów na dziesięciolecie

Dziesięć sukcesów na dziesięciolecie

14.12.2003
Czyta się kilka minut
Gdy w 1993 r. Episkopat założył Katolicką Agencję Informacyjną, mało kto wierzył w powodzenie przedsięwzięcia. Dziś jest to druga co do wielkości religijna agencja informacyjna w Europie. Oto jej 10 największych sukcesów.
-

---ramka 319593|prawo|1---1. W pierwszej połowie lat 90. Konflikt między Kościołem a mediami sięgnął apogeum: dziennikarze oskarżali Episkopat o ambicje zbudowania nad Wisłą chrześcijańskiej teokracji, z drugiej zaś strony większość duchownych traktowała media w kategoriach wroga. Zamknięty w informacyjnej twierdzy Kościół był przedstawiany w mediach nierzetelnie, plotki i oskarżenia wypierały z obiegu profesjonalnie przygotowane newsy. KAI, założona dzięki wsparciu biskupów USA (w Catholic News Agency szkoliła się część kadry, a amerykański Episkopat przeznaczył na agencję pół miliona dolarów) udrożniła przepływ informacji między Kościołem a dziennikarzami. Biskupów sprowokowała do nieco większej otwartości, redakcjom zaś podsunęła nowy język informowania o Kościele: neutralny (czasem nawet przyjazny). Przede wszystkim jednak zaczęła dostarczać wiadomości...

11302

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]