Reklama

Budżet domowy

Budżet domowy

27.02.2012
Czyta się kilka minut
Mitem okazuje się teza, że biskupi i księża „siedzą na pieniądzach”: raport KAI na temat kościelnych finansów pokazuje zróżnicowany obraz i niepewną przyszłość. Daleko jednak do pożądanej jawności w administrowaniu majątkiem Kościoła.
rys. Marek Tomasik
O

Opracowanie jest pierwszą na tę skalę próbą ukazania w całości systemu finansowania Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce. W oparciu o przykłady przedstawia sposób utrzymywania wszystkich poziomów instytucji Kościoła, od parafii poczynając, a na Konferencji Episkopatu i jej agendach kończąc” – pisze we wstępie do ogłoszonego 27 lutego raportu Marcin Przeciszewski.

Redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej wyjaśnia „Tygodnikowi” powody opracowania analizy: – Po pierwsze, z powodu braku źródłowych danych w mediach krąży wiele stereotypów na temat bogactwa Kościoła. Po drugie, uważamy, że przejrzystość w sferze materialnej Kościołowi nie zaszkodzi, a jego członkowie, znając rzeczywiste dane i będąc świadomymi coraz trudniejszej sytuacji, będą się czuć za Kościół bardziej współodpowiedzialni – mówi Przeciszewski. I przypomina, że hasło tegorocznego programu...

12303

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]