Reklama

Dzień wyjątkowy

Dzień wyjątkowy

24.06.2013
Czyta się kilka minut
W wielu krajach Europy przeciw handlowi niedzielnemu występują zarówno partie lewicowe, jak konserwatywne – choć z różnych powodów.
N

Na stronie internetowej European Sunday Alliance, Europejskiego Sojuszu na rzecz Niedzieli – obok informacji o przystępujących doń kolejnych organizacjach i apeli do działania – widnieje zdjęcie, które w lapidarnej formie podsumowuje sens poczynań Sojuszu. Oto z balkonu budynku zwiesza się wielki transparent, a na nim widnieje napis: „Niedziela to dar niebios”.
Napis jest po niemiecku. W Niemczech wprawdzie nie ma potrzeby organizowania się w obronie niedzieli wolnej od pracy i handlu – obowiązuje tam rygorystyczny w tej sprawie zakaz, podtrzymany orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego – ale wiadomo, że licho nie śpi. Tam przecież także, podobnie jak w innych krajach Europy, pojawiają się propozycje, aby w niedziele można było bez przeszkód robić zakupy.
Czytelnik polskiej prasy mógł się ostatnio dowiedzieć – pisał o tym np. „Bloomberg Businessweek” – że podczas gdy u nas...

9427

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]