Reklama

Ładowanie...

Dzień wyjątkowy

24.06.2013
Czyta się kilka minut
W wielu krajach Europy przeciw handlowi niedzielnemu występują zarówno partie lewicowe, jak konserwatywne – choć z różnych powodów.
N

Na stronie internetowej European Sunday Alliance, Europejskiego Sojuszu na rzecz Niedzieli – obok informacji o przystępujących doń kolejnych organizacjach i apeli do działania – widnieje zdjęcie, które w lapidarnej formie podsumowuje sens poczynań Sojuszu. Oto z balkonu budynku zwiesza się wielki transparent, a na nim widnieje napis: „Niedziela to dar niebios”.
Napis jest po niemiecku. W Niemczech wprawdzie nie ma potrzeby organizowania się w obronie niedzieli wolnej od pracy i handlu – obowiązuje tam rygorystyczny w tej sprawie zakaz, podtrzymany orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego – ale wiadomo, że licho nie śpi. Tam przecież także, podobnie jak w innych krajach Europy, pojawiają się propozycje, aby w niedziele można było bez przeszkód robić zakupy.
Czytelnik polskiej prasy mógł się ostatnio dowiedzieć – pisał o tym np. „Bloomberg Businessweek” – że podczas gdy u nas...

9427

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]