Reklama

Dzieci, wariaci i kwiaty Koranu

Dzieci, wariaci i kwiaty Koranu

03.10.2004
Czyta się kilka minut
W miniony piątek, wraz z jesiennym wysypem dobrych filmów, ruszyła piąta edycja Filmostrady - objazdowego przeglądu kina z całego świata. To druga tego rodzaju impreza obok Nowych Horyzontów, choć w odróżnieniu od przeglądu Romana Gutka, nie posiada programowego klucza.
N

Nowe Horyzonty proponują wyraziste kino autorskich poszukiwań; tu chodzi raczej o różnorodność spojrzenia, o stylistyczną, jak również geograficzną rozpiętość. Filmostradą dotrzemy zatem do Korei, Rosji, Szwecji, Brazylii... Jeśli już mielibyśmy zamknąć siedem tytułów przeglądu w jednej zbiorczej formule, można by pokusić się o stwierdzenie, że Filmostrada to mozaika filmów problemowych, punktujących rozmaite zagadnienia współczesności i człowieczeństwa w ogóle. Jednak ta porządkująca i nader pojemna kategoria nie na wiele nam się przyda, bowiem każdy z siedmiu filmów zasługuje na osobną uwagę i odkrywa przed nami całkiem inny fragment rzeczywistości.

Majstersztyk Pummella

Najoryginalniejszym tytułem zestawu jest z pewnością brytyjski “Bodysong" - dokumentalny esej o ludzkiej cielesności. Tak przynajmniej zapowiada pierwsza...

11275

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]