Reklama

Ładowanie...

Dzieci, wariaci i kwiaty Koranu

03.10.2004
Czyta się kilka minut
W miniony piątek, wraz z jesiennym wysypem dobrych filmów, ruszyła piąta edycja Filmostrady - objazdowego przeglądu kina z całego świata. To druga tego rodzaju impreza obok Nowych Horyzontów, choć w odróżnieniu od przeglądu Romana Gutka, nie posiada programowego klucza.
N

Nowe Horyzonty proponują wyraziste kino autorskich poszukiwań; tu chodzi raczej o różnorodność spojrzenia, o stylistyczną, jak również geograficzną rozpiętość. Filmostradą dotrzemy zatem do Korei, Rosji, Szwecji, Brazylii... Jeśli już mielibyśmy zamknąć siedem tytułów przeglądu w jednej zbiorczej formule, można by pokusić się o stwierdzenie, że Filmostrada to mozaika filmów problemowych, punktujących rozmaite zagadnienia współczesności i człowieczeństwa w ogóle. Jednak ta porządkująca i nader pojemna kategoria nie na wiele nam się przyda, bowiem każdy z siedmiu filmów zasługuje na osobną uwagę i odkrywa przed nami całkiem inny fragment rzeczywistości.

Majstersztyk Pummella

Najoryginalniejszym tytułem zestawu jest z pewnością brytyjski “Bodysong" - dokumentalny esej o ludzkiej cielesności. Tak przynajmniej zapowiada pierwsza...

11275

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]