Reklama

Duchowość zagryzionych warg

Duchowość zagryzionych warg

13.03.2006
Czyta się kilka minut
Żył w ziemi Us człowiek imieniem Hiob....Był najwybitniejszym człowiekiem spośród wszystkich ludzi Wschodu.Hi 1: 1, 3.
P

Przez pewien okres wybitne zasługi Hioba mierzono jego sukcesami, prawością, konsekwencją. Później przyszedł inny czas, kiedy jedynym wskaźnikiem duchowej wielkości stało się codzienne zmaganie z nokautującą dawką cierpienia. Wybitność Hioba ujawniała się wtedy w znoszeniu życiowych niepowodzeń, które mogły przyprawiać o rozpacz i prowadzić do desperackich odczuć. Nawet słuchanie komentarzy i wskazówek elokwentnych przyjaciół wymagało wtedy nadzwyczajnej cierpliwości.

W świecie, który tak dużo mówi o sukcesie i karierze, wielu osobom zadany jest Hiobowy wariant życia. Między samotnością a rozpaczą trzeba wtedy przechodzić egzamin wierności temu samemu Bogu, który był bliski w słoneczne dni utraconego szczęścia. Styl przyjęcia bólu i codziennych zmagań z cierpieniem pozostaje wtedy wskaźnikiem miary Hioba. Niczym wzorzec metra z S?vres pozwala mierzyć naszą...

1163

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]