Reklama

Ładowanie...

Duchowość zagryzionych warg

13.03.2006
Czyta się kilka minut
Żył w ziemi Us człowiek imieniem Hiob....Był najwybitniejszym człowiekiem spośród wszystkich ludzi Wschodu.Hi 1: 1, 3.
P

Przez pewien okres wybitne zasługi Hioba mierzono jego sukcesami, prawością, konsekwencją. Później przyszedł inny czas, kiedy jedynym wskaźnikiem duchowej wielkości stało się codzienne zmaganie z nokautującą dawką cierpienia. Wybitność Hioba ujawniała się wtedy w znoszeniu życiowych niepowodzeń, które mogły przyprawiać o rozpacz i prowadzić do desperackich odczuć. Nawet słuchanie komentarzy i wskazówek elokwentnych przyjaciół wymagało wtedy nadzwyczajnej cierpliwości.

W świecie, który tak dużo mówi o sukcesie i karierze, wielu osobom zadany jest Hiobowy wariant życia. Między samotnością a rozpaczą trzeba wtedy przechodzić egzamin wierności temu samemu Bogu, który był bliski w słoneczne dni utraconego szczęścia. Styl przyjęcia bólu i codziennych zmagań z cierpieniem pozostaje wtedy wskaźnikiem miary Hioba. Niczym wzorzec metra z S?vres pozwala mierzyć naszą...

1163

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]