Drugi etat katechetki
Drugi etat katechetki

Kiedy przychodzi czas pierwszej komunii, to do niej – a nie do księdza – biegną z pytaniami rodzice. Musi wysłuchać, wyjaśnić. Czasem, gdy usłyszy podniesiony głos – cierpliwie przeczekać. Wszystko po godzinach. Od ósmej do szesnastej ma być w szkole, prowadzić lekcje.
Nie narzeka. Jednak... – Nie nazwałabym tego problemem – mówi. – Ale wie pan, na msze dla młodzieży muszę dojeżdżać z daleka. Do tego jeszcze jasełka, różańce, roraty... Albo: – Osobiście skarżyć się nie mogę. Ale słyszałam, że u koleżanki w parafii...
Jedna z nich wyjaśnia w mailu: „Po skończonych studiach teologicznych naszym zadaniem jest łączyć pracę w szkole z życiem Kościoła tak, by katecheza nie była oddzielona od liturgii. Tylko nie mówi się już o tym, że za pracę w szkole jest wynagrodzenie, a za służbę w kościele nie”.
Ojciec Kazimierz Lorek, proboszcz z warszawskiego Wilanowa: – We...
Dodaj komentarz
Chcesz czytać więcej?
Wykup dostęp »
Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie!
Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.
Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!
Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]
Godzien...
Wyrwane z kontekstu <LOL>