Reklama

"Jak na księdza przystało"

"Jak na księdza przystało"

02.01.2005
Czyta się kilka minut
Kiedyś traktowało się związki niesakramentalne z dystansem. Dziś - na szczęście - organizujemy dla nich rekolekcje, spotkania. Choć nie przystępują do Komunii świętej, wiedzą, że mogą porozmawiać z księdzem, przyjść do kościoła. Związki niesakramentalne często nie są dalekie od wiary, tylko znalazły się w powikłanych sytuacjach moralnych.
Bp Adam Śmigielski udziela sakramentu namaszczenia chorych w sosnowieckiej katedrze, luty 2003
M

MAREK ZAJĄC: - Zakończony przed czterema laty ogólnopolski Drugi Synod Plenarny okazał się niewypałem: prace się ślimaczyły, nie zaangażowali się w nie ani duchowni, ani świeccy, mizernie zredagowane dokumenty pozostały martwą literą. Biorąc pod uwagę takie smutne doświadczenia, nie obawiał się Ksiądz Biskup ogłosić Synodu Diecezji Sosnowieckiej?

BP ADAM ŚMIGIELSKI: - Doskonale znam losy Drugiego Synodu i kilku innych niezbyt udanych synodów diecezjalnych. Patrząc po ludzku, Jezus też przegrał: zawisł na krzyżu...

W dniu, gdy zostałem biskupem diecezji sosnowieckiej, słuchałem Ewangelii na uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Anioł mówi: “Nie bój się, Maryjo" (Łk 1, 30). Przecież się bała, ponieważ otrzymała zadanie - wydawało się - ponad siły: miała zostać matką Boga. Poza tym nie znała pożycia z mężem. Owszem,...

21954

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]