Reklama

Dom duszny

Dom duszny

07.07.2014
Czyta się kilka minut
Najpierw kazała im oczyścić się z demonów: położyć się na brzuchu, chwycić za rękę Archanioła Gabriela – i kaszleć, charkać, pluć, wypuszczać gazy.
Rys. Marcin Bondarowicz
P

Parafia w centrum dużego miasta na północy Polski. Kilkanaście tysięcy wiernych, kilka grup parafialnych, raz w roku piknik z muzyką chrześcijańską. W domu położonym kilkaset metrów od kościoła regularnie odbywają się spotkania grupy pani Ireny. Ksiądz odprawia tam msze, ona egzorcyzmuje. I uzdrawia. Twierdzi, że na jej nabożeństwa schodzą z nieba zastępy świętych, że dostaje od nich przekazy, które rozdaje innym. Ludzie zwykle przychodzą do niej w najtrudniejszym momencie swojego życia. Odejść już nie mogą. Tak się dzieje od siedemnastu lat. Parafia wie o wszystkim. Dotąd nikt nie zareagował.
Kilka razy w miesiącu Irena rozdawała grupie zapisany przez nią przekaz z nieba. 24 czerwca 2009 r. o godz. 22.15 przemawiał Jan Chrzciciel, 11 kwietnia 2010 r. o godz. 20.45 – Jan Paweł II, 27 lutego 2012 r. o godz. 13.05 – Bóg Ojciec Przedwieczny.
Takie...

20642

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]