Reklama

Pokuta

Pokuta

17.09.2013
Czyta się kilka minut
Powiedziała, że nienawidzi katechetki. To wystarczyło, by piętnastolatka z Pomorza trafiła na Mszę o uwolnienie, a później na trzy lata do egzorcysty. Bez konsultacji z psychologiem.
Rys. Martyna Adamska
D

Dlaczego ja? – pytała trzy lata temu, kiedy jej powiedziano, że jest opętana. Miała wtedy piętnaście lat. Potem wytłumaczono jej, z jakiego powodu trafiło na nią. Dziś dziwi się, że stojący przed furtką dziennikarze przyszli właśnie do niej.
– Moglibyście zapukać do następnych drzwi, zadzwonić trzy domy dalej... Wystarczyłoby stanąć przed co drugim domem w tym mieście. Wszędzie tutaj są opętani – mówi Katarzyna.

NAJPIERW JEST PRZEKLEŃSTWO

Historia Katarzyny zaczyna się w niewielkim miasteczku na Pomorzu, kilkadziesiąt kilometrów od Trójmiasta. Najzwyczajniej, jak tylko w życiu nastolatki można sobie wyobrazić: na szkolnym korytarzu.
Szkoła, do której chodzi, znajduje się na obrzeżach miejscowości, w której wszyscy znają wszystkich. Z rynku można tu dojść w kwadrans. Katarzyna dojeżdża na lekcje z innego miasteczka, oddalonego o kilkanaście...

15139

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]