Reklama

Docenić dar biedaka

Docenić dar biedaka

06.11.2006
Czyta się kilka minut
Postanowiłem zmodyfikować przypowieść o wdowie i bogaczu.
G

Gdy zastanawiałem się nad postacią ubogiej wdowy, która wrzuciła do skarbony dwa pieniążki, jeden z moich braci powiedział: "Gdy będziesz komentował tę sytuację, spróbuj tak to zrobić, by czytelnik nie poczuł się lepszy od uczonych w Piśmie, przed którymi ostrzegał Pan Jezus. Bardzo łatwo wpaść w samozadowolenie, patrząc na tych, którzy »z upodobaniem chodzą w powłóczystych szatach«. Każdy lubi, gdy się go docenia, chwali, zauważa. A jeśli ktoś przypomina artystę, który sam sobie przysyłał na scenę kwiaty od anonimowych wielbicieli, to jest człowiekiem biednym i potrzebującym pomocy".

Postanowiłem zatem zmodyfikować przypowieść o wdowie i bogaczu.

W pewnym mieście żył sędzia, który nie bał się Boga i nie liczył się z ludźmi. Lubił pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. Objadał domy wdów i dla...

3182

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]