Reklama

Czarna skrzynka

Czarna skrzynka

15.06.2020
Czyta się kilka minut
Film „Nasz czas” stroni od domowego magla. Kreśli wewnętrzne pejzaże dwojga ludzi, którzy przez lata bycia razem zapętlili się w relacji władzy.
Natalia López jako Esther i Carlos Reygadas jako Juan w filmie „Nasz czas” GUTEK FILM
N

Nareszcie kina otwarły swe podwoje. To radosna nowina nie tylko dla tych, którzy przez ostatnie trzy miesiące ostro pościli, ale i dla tych, którzy czują przesyt strawą serwowaną przez platformy streamingowe.

Bo nawet jeśli nie był to typowy fast food, domowe oglądanie „na życzenie” ma coś z szybkiej konsumpcji – pobieżnej i rozproszonej, przypominającej degustację z wydłużającej się w nieskończoność karty dań. Nie wspominając o rytualno-wspólnotowym aspekcie wyjścia do kina. Za chwilę apetyty swe zaspokoją wielbiciele hollywoodzkich widowisk („Tenet” Christophera Nolana i ­disneyowska „Mulan” trafią na duże ekrany już w lipcu), podczas gdy na fanów slow cinema czeka uczta w postaci najnowszego filmu Carlosa Reygadasa.

„Nasz czas” trwa prawie trzy godziny, od pierwszego ujęcia uwodzi obrazem i przede wszystkim pozwala zanurzyć się bez reszty w...

6177

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]