Reklama

Cudzoziemiec

Cudzoziemiec

27.05.2013
Czyta się kilka minut
C

Cudzoziemiec to ktoś obcy, któremu odmawia się prawa do pobytu – a bywa, że i prawa do życia. „Cudzy” znaczy: należący do kogoś lub czegoś innego, obcego.
Warto jednak zauważyć, że ów cudzy to jednak wciąż „-ziemiec”, a więc pochodzący z tej samej planety, ulepiony z tej samej gliny, co każdy inny człowiek. Więcej: bywa, że w swoim myśleniu o najważniejszych życiowych sprawach, oraz w swoim postępowaniu, cudzoziemiec kieruje się tą samą mądrością i zasadami, co my.
Na przykład Salomon, a więc przedstawiciel ludu, który słusznie wierzył, że jest Ludem Bożym, powołanym do tego, aby wszystkie narody poznały Boga. Modlitwa Salomona jest ważnym świadectwem dla żydów i chrześcijan, ale i dla każdego religijnego człowieka. Przypomina, że istotą religijności nie jest formalna przynależność do jakiejś instytucji wyznaniowej, uzyskana na mocy oficjalnego obrzędu (w przypadku...

3795

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]