Reklama

Duch was wszystkiego nauczy

Duch was wszystkiego nauczy

13.05.2013
Czyta się kilka minut
Oprócz śmierci jest zmartwychwstanie, oprócz drogi krzyżowej – droga światła. Nowe nabożeństwo, poświęcone rozważaniu opisanych w Ewangelii spotkań ze zmartwychwstałym Jezusem. W Krakowie towarzyszymy mu co roku.
W drodze z Wawelu na Skałkę. Kraków, 12 maja 2012 r. Fot. Andrzej Bialik

„Jest ogromnie ważne, żeby pokazać innym, że jest droga, którą warto odkryć, którą warto iść dla zbudowania swojej osobowości i wspólnoty Ducha, dla której ważne są wartości, miłość ojczyzny, patriotyzm i życie w jedności” – mówił kard. Stanisław Dziwisz do młodzieży zgromadzonej wieczorem 11 maja przed katedrą wawelską.
Poniżej publikujemy medytacje wygłoszone przez bp. Grzegorza Rysia podczas przejścia studentów z Wawelu na Skałkę.

I. JEZUS POWSTAJE Z MARTWYCH
1 Kor 15, 3-4
Najstarszy tekst o zmartwychwstaniu Jezusa. Zapisał go św. Paweł w pierwszym Liście do Koryntian. Mówi, że sens Jezusowego zmartwychwstania – przy całej swojej wyjątkowości i niewyobrażalności – został objawiony już w Starym Testamencie; że zmartwychwstanie dokonało się „zgodnie z Pismem” – i dokładnie tak jak Pismo je zapowiedziało: „...

22223

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]