Reklama

Wspólnota stęsknionych

Wspólnota stęsknionych

02.07.2018
Czyta się kilka minut
KS. ADAM BONIECKI: Sekularyzacja w Polsce nie zaczęła się teraz. Raczej ujawnia się coś, co od dawna istniało.
Ks. Adam Boniecki, Warszawa 2017 r. MACIEJ ZIENKIEWICZ DLA „TP”
K

KS. ADAM BONIECKI: W tym samym czasie są dwie msze – u dominikanów, niedaleko stąd, i w naszym kościele. Do dominikanów ciągną ludzie z całej Warszawy, w tym wielu młodych. Do nas przychodzą miejscowi, z przewagą starszego pokolenia. Podobnie jest w innych miastach, gdzie są dominikanie. Dlaczego ci bardziej wymagający, poszukujący idą do nich? Czy sądzą, że u nas ich głód nie zostanie zaspokojony? Być może jest jakaś nieadekwatność naszych działań i ich potrzeb.

ANNA GOC: Na czym ta nieadekwatność polega?

Mówi się o spadku frekwencji w kościołach, o tym, że coraz mniej ludzi przystępuje do sakramentów, że coraz częściej przestają się modlić. Obserwacje potwierdzają kolejne badania. Dla mnie – księdza, który od 58 lat stale spotyka się z ludźmi, zwłaszcza w konfesjonale – oczywiste jest, że wchodzimy w nową epokę przeżywania wiary i przynależności do...

17450

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Opowiedz mi o Twoim Bogu, bo widzialam Cie w Kosciele . Widzialam cale Twoje zaangazowanie,rozmodlenie,wskazujace wrecz na bycie poza tym swiatem... to znaczy ze nie przyszedles tam tylko na pokaz dla poklasku za Twe piekne pelne poezji slowa dla tego tlumu pchjacego sie co raz bardziej..,Czy wiec moge chocby tylko na chwile dotknac sie Twego plaszcza, a potem zaraz musze juz wysiadac bo czeka na mnie juz autobus z nr 502.

prowadzi prosto do Emaus.

Stęsknienie przejęte(po poprzednikach) zostanie przekazane(następcom). I dalej, dalej-aż zostanie doniesione do samego końca(?)...Dobrze jest czytać takie rzeczy w których (pomimo wszystkiego) czuje się ducha kontynuacji. Bo w tym widać Tradycję opartą na Skale...

Naprawdę bardzo bym chciała także spotkać księdza Adama Bonieckiego. To taki piękny, starszy człowiek, który mówi z miłością, prosto z głębi duszy. Zachował takie pogodne spojrzenie na ludzi. Jego mądrość z wiekiem staje się coraz większa, głębsza, prosta i uważna.

Tego mi w kościele najbardziej brakuje, tego szukam oprócz komunii- mówienia o Ewangelii- nie tylko czytania, ale przybliżania jej, interpretacji, tak, aby stała się bliska naszego życia.

Dziekuje ksiedzu za kolejna piekna lekcje...

Cieszę się każdym artykułem ks. Adama Bonieckiego

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]