Reklama

Co wolno politykom, co wolno katolikom

Co wolno politykom, co wolno katolikom

15.02.2004
Czyta się kilka minut
Rośnie temperatura przed wyborami prezydenckimi w USA. Abp Raymond Burke z Saint-Louis (Missouri) odmówił udzielenia Komunii senatorowi Johnowi Kerry'emu - katolikowi, który z ramienia Demokratów prawdopodobnie zmierzy się w wyścigu do Białego Domu z prezydentem Bushem.
A

Arcybiskup tłumaczy, że w kampanii wyborczej Kerry popiera ustawodawstwo dopuszczające aborcję - dlatego senator może liczyć co najwyżej na zwykłe błogosławieństwo. Podobne stanowisko zajął arcybiskup Sean O’Malley z Bostonu, macierzystej diecezji Kerry’ego. “Skoro jego biskup powiedział, że nie wolno mu iść do Komunii, polityk nie powinien tego czynić" - podkreślił abp Burke. Kerry bronił się w jednym z wywiadów, że osobiste przekonania religijne nie powinny wpływać na jego decyzje jako ewentualnego prezydenta - i nie ma ani prawa, ani zamiaru narzucać obywatelom norm własnej religii.

Wśród ośmiu polityków ubiegających się z początku o nominację Partii Demokratycznej na kandydata na prezydenta USA, siedmiu opowiadało się za ustawodawstwem aborcyjnym. “New York Times" donosi, że tylko Al Sharpton, pastor i jedyny czarnoskóry w tym gronie, oświadczył...

6097

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]