Reklama

Cierpki smak kalifornijskiego pinot

Cierpki smak kalifornijskiego pinot

20.02.2005
Czyta się kilka minut
Ziemia obiecana istnieje naprawdę. To nasłonecznione kalifornijskie wzgórza: ich stoki porośnięte są winoroślą, a w przydrożnej restauracji barman naleje nam do kieliszków smakowite pinot...
M

Miles i Jack wyruszają w podróż właśnie na kalifornijskie wybrzeże. Pierwszy próbuje zapomnieć o niedawnym rozwodzie, drugi - przeciwnie - ślub ma dopiero przed sobą i chce wykorzystać ostatnie dni swojego kawalerstwa.

Dwaj panowie w średnim wieku dalecy są od hollywoodzkiego wzorca męskości. Miles - belfer i niespełniony pisarz, który nie może znaleźć wydawcy dla swej opasłej powieści - i Jack - aktor, którego telewizyjna sława, jak się zdaje, bezpowrotnie minęła. Łysiejący facet z kompleksami i nieco obleśny właściciel głosu znanego z radiowych reklamówek wyjeżdżają na bezdroża, aby grać w golfa, pić wino i korzystać z uroków prowincji. Uciekają z miasta wielkich wieżowców: Jack zostawia za sobą pałacopodobną willę swej przyszłej żony, Miles - szkołę i domek identyczny jak cała otaczająca go zabudowa osiedla.

Na bezdrożach świat jest inny:...

5224

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]