Reklama

Biskup, kapłan, wydawca

Biskup, kapłan, wydawca

02.01.2007
Czyta się kilka minut
Jeśli Metropolita spodziewałby się, że książka "Księża wobec bezpieki" może być przyczyną zła, to z pewnością by mu zapobiegał, a nie czekał, aż się wydarzy, zwłaszcza że nie tylko prawo kościelne, ale również autor i wydawca usilnie o to proszą.
Ks. Isakowicz Zaleski (na zdj. między red. Jerzym Illgiem i dyr. Danutą Skórą) przekazuje wydawnictwu Znak pierwszą wersję swojej książki (9 października 2006)
W

Wydawnictwo Znak publikuje dziś pozycje najrozmaitsze - od Miłosza, Coetzeego i innych noblistów po książki kucharskie i literaturę rozrywkową. Ale wydaje też poważny miesięcznik i dwie-trzy dziesiątki tytułów rocznie dotyczących filozofii, teologii, życia duchowego i Kościoła. Jedna z naszych przewodnich idei mówi, że religia jest nieusuwalnym składnikiem kultury, a kultura wyzuta z pierwiastka religijnego wynaturza się i obumiera. Zarazem Znak od zawsze stara się urzeczywistniać papieskie wezwanie: "Nie lękajcie się!". Niech polityka i kultura nie lękają się Chrystusa, niech wiara nie lęka się rozumu, niech Polak nie lęka się Europy, niech człowiek nie lęka się prawdy, niech Kościół nie lęka się świata, a świat Kościoła.

Idąc takim tropem, idzie się ścieżką trudną, a czasami niebezpieczną. Jest to bowiem ścieżka "pomiędzy" - pomiędzy wielkimi...

9162

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]