Reklama

Ładowanie...

Biskup, kapłan, wydawca

02.01.2007
Czyta się kilka minut
Jeśli Metropolita spodziewałby się, że książka "Księża wobec bezpieki" może być przyczyną zła, to z pewnością by mu zapobiegał, a nie czekał, aż się wydarzy, zwłaszcza że nie tylko prawo kościelne, ale również autor i wydawca usilnie o to proszą.
Ks. Isakowicz Zaleski (na zdj. między red. Jerzym Illgiem i dyr. Danutą Skórą) przekazuje wydawnictwu Znak pierwszą wersję swojej książki (9 października 2006)
W

Wydawnictwo Znak publikuje dziś pozycje najrozmaitsze - od Miłosza, Coetzeego i innych noblistów po książki kucharskie i literaturę rozrywkową. Ale wydaje też poważny miesięcznik i dwie-trzy dziesiątki tytułów rocznie dotyczących filozofii, teologii, życia duchowego i Kościoła. Jedna z naszych przewodnich idei mówi, że religia jest nieusuwalnym składnikiem kultury, a kultura wyzuta z pierwiastka religijnego wynaturza się i obumiera. Zarazem Znak od zawsze stara się urzeczywistniać papieskie wezwanie: "Nie lękajcie się!". Niech polityka i kultura nie lękają się Chrystusa, niech wiara nie lęka się rozumu, niech Polak nie lęka się Europy, niech człowiek nie lęka się prawdy, niech Kościół nie lęka się świata, a świat Kościoła.

Idąc takim tropem, idzie się ścieżką trudną, a czasami niebezpieczną. Jest to bowiem ścieżka "pomiędzy" - pomiędzy wielkimi...

9162

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]