Reklama

Najnowsza historia i stara dialektyka

Najnowsza historia i stara dialektyka

25.02.2007
Czyta się kilka minut
Książka ta nie ma precedensu. Jeśli pisanie jej musiało autora wiele kosztować, to oby starczyło mu sił na to, co nastąpi teraz.
P

Pragniemy, aby Środa Popielcowa

21 lutego br. była dniem modlitwy i pokuty

całego duchowieństwa polskiego

(z listu pasterskiego Episkopatu Polski 21 stycznia 2007 r.)

Nie wiem, na ile Środa Popielcowa 21 lutego br. rzeczywiście była dniem modlitwy i pokuty "całego duchowieństwa polskiego". Na ile była przebłaganiem Boga za "błędy i słabości w przekazywaniu całej Ewangelii", do czego także wezwali nas biskupi. Wezwania nade wszystko odnosiły się do duchownych, a cały list pasterski odbiegał od innych listów - raczej ogólnikowych i przewidywalnych w treści. I był to list trudny, dla niektórych księży wręcz za trudny, bo czytali go w wersji okrojonej albo nie czytali wcale. Był trudny, bo wymieniono w nim, z imienia i nazwiska, arcybiskupa Wielgusa. Spokojnie, ale bez owijania w bawełnę opisano w tym liście całą...

22780

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]