Reklama

Najnowsza historia i stara dialektyka

Najnowsza historia i stara dialektyka

25.02.2007
Czyta się kilka minut
Książka ta nie ma precedensu. Jeśli pisanie jej musiało autora wiele kosztować, to oby starczyło mu sił na to, co nastąpi teraz.
P

Pragniemy, aby Środa Popielcowa

21 lutego br. była dniem modlitwy i pokuty

całego duchowieństwa polskiego

(z listu pasterskiego Episkopatu Polski 21 stycznia 2007 r.)

Nie wiem, na ile Środa Popielcowa 21 lutego br. rzeczywiście była dniem modlitwy i pokuty "całego duchowieństwa polskiego". Na ile była przebłaganiem Boga za "błędy i słabości w przekazywaniu całej Ewangelii", do czego także wezwali nas biskupi. Wezwania nade wszystko odnosiły się do duchownych, a cały list pasterski odbiegał od innych listów - raczej ogólnikowych i przewidywalnych w treści. I był to list trudny, dla niektórych księży wręcz za trudny, bo czytali go w wersji okrojonej albo nie czytali wcale. Był trudny, bo wymieniono w nim, z imienia i nazwiska, arcybiskupa Wielgusa. Spokojnie, ale bez owijania w bawełnę opisano w tym liście całą...

22780

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]