Reklama

"Niech idzie do ludzi"

"Niech idzie do ludzi"

20.03.2005
Czyta się kilka minut
Dobre wieści z Rzymu: w niedzielę ok. godziny 18.40 Jan Paweł II opuścił klinikę Gemellego i wrócił do Pałacu Apostolskiego w Watykanie. Na trasie przejazdu zebrały się tysiące wiernych; wyraźnie mocniejszy Papież uśmiechał się i błogosławił zgromadzonych.
9

9 marca jeszcze podczas pobytu w szpitalu Jan Paweł II przyjął Henryka Woźniakowskiego. Prezes wydawnictwa Znak wręczył Papieżowi pierwsze egzemplarze polskiego wydania jego najnowszej książki “Pamięć i tożsamość". W zeszłym tygodniu jej nakład podniesiono do rekordowego poziomu 600 tys. egzemplarzy. Książkę można już kupić w księgarniach oraz w internecie, natomiast jej uroczysta prezentacja odbędzie się 15 marca w auli Collegium Novum UJ. W spotkaniu wezmą udział kard. Franciszek Macharski, Joaquín Navarro-Valls, ks. prałat Claudio Rossini (dyrektor Libreria Editrice Vaticana), ks. prałat Paweł Ptasznik z sekcji polskiej Sekretariatu Stanu, prof. Norman Davies, prof. Krzysztof Michalski i o. Maciej Zięba.

  • Specjalnie dla czytelników "Tygodnika" prezes Znaku opisał spotkanie z Janem Pawłem II.

Kiedy przed niespełna czterema...

9171

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]