Reklama

"Niech idzie do ludzi"

20.03.2005
Czyta się kilka minut
Dobre wieści z Rzymu: w niedzielę ok. godziny 18.40 Jan Paweł II opuścił klinikę Gemellego i wrócił do Pałacu Apostolskiego w Watykanie. Na trasie przejazdu zebrały się tysiące wiernych; wyraźnie mocniejszy Papież uśmiechał się i błogosławił zgromadzonych.
9

9 marca jeszcze podczas pobytu w szpitalu Jan Paweł II przyjął Henryka Woźniakowskiego. Prezes wydawnictwa Znak wręczył Papieżowi pierwsze egzemplarze polskiego wydania jego najnowszej książki “Pamięć i tożsamość". W zeszłym tygodniu jej nakład podniesiono do rekordowego poziomu 600 tys. egzemplarzy. Książkę można już kupić w księgarniach oraz w internecie, natomiast jej uroczysta prezentacja odbędzie się 15 marca w auli Collegium Novum UJ. W spotkaniu wezmą udział kard. Franciszek Macharski, Joaquín Navarro-Valls, ks. prałat Claudio Rossini (dyrektor Libreria Editrice Vaticana), ks. prałat Paweł Ptasznik z sekcji polskiej Sekretariatu Stanu, prof. Norman Davies, prof. Krzysztof Michalski i o. Maciej Zięba.

  • Specjalnie dla czytelników "Tygodnika" prezes Znaku opisał spotkanie z Janem Pawłem II.

Kiedy przed niespełna czterema...

9171

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]