Reklama

Ładowanie...

Biden wystartuje w wyborach. Czy ma szanse?

26.04.2023
Czyta się kilka minut
Joe Biden zawalczy o reelekcję, choć większość Amerykanów tego nie chce. Problem w tym, że Partia Demokratyczna nie ma dla niego dobrego kontrkandydata. Albo woli go nie mieć.
Joe Biden ogłasza start w wyborach prezydenckich / Andrew Harnik/Associated Press/East News
S

Sondaże dla prezydenta USA są bezlitosne: aż 70 proc. respondentów uważa, że powinien poprzestać na jednej kadencji. Jako główny powód wyborcy podają sędziwy wiek prezydenta, który w przypadku zwycięstwa swoje rządy zakończyłby w wieku 86 lat. Jednocześnie z badania „The Economist” / YouGov wynika, że tylko 44 proc. Demokratów uważa, że Biden jest najlepszym kandydatem do stoczenia walki z republikańskim rywalem. Szczególnie kiepskie nastroje panują wśród wyborców poniżej 45. roku życia, których głos był kluczowy dla zwycięstwa Bidena w 2020 roku. Dziś poparcie dla kandydatury prezydenta deklaruje zaledwie jedna czwarta młodych respondentów.


FOX NEWS SŁONO ZAPŁACI ZA TEORIE SPISKOWE O WYBORACH PREZYDENCKICH W USA W 2020 R. >>>>...

4507

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]