Reklama

Ładowanie...

Wybory do Kongresu: wygrana bez wygranej

14.11.2022
Czyta się kilka minut
Zamiast szybkiego rozstrzygnięcia, wybory do Kongresu przyniosły zaskakujący wniosek: Amerykanie są coraz bardziej zmęczeni duetem Biden-Trump. Ten drugi nie odpuszcza i właśnie ogłosił, że będzie walczył o reelekcję.
Zwolennicy gubernatora Florydy Rona DeSantisa podczas nocy wyborczej w Convention Center w Tampa na Florydzie. USA, 8 listopada 2022 r. GIORGIO VIERA / AFP / EAST NEWS
D

Donald Trump zrobił to, na co szykował się od długich miesięcy: w nocy z wtorku na środę czasu polskiego ogłosił swój start w wyborach prezydenckich w 2024 roku. Podczas przemówienia w swojej rezydencji Mar-a-Lago na Florydzie zapowiedział, że uczyni „Amerykę znów wielką” i  będzie walczył z „radykalną lewicą”, próbującą rzekomo zniszczyć kraj od środka. Otoczony wianuszkiem współpracowników były prezydent wychwalał swoje cztery lata rządów w Białym Domu i przekonywał, że Ameryka nie przetrwa kolejnej kadencji Demokraty Joego Bidena, jeśli ten znów będzie ubiegał się o urząd.

W zawieszeniu

Były prezydent USA ogłosił start swojej kampanii zaledwie tydzień po wyborach do Kongresu, które wciąż nie wyłoniły zwycięzcy w boju o Izbę Reprezentantów. W środę rano konserwatyści mieli 217 mandatów, czyli o jeden mniej, niż wynosi minimum potrzebne do uzyskania kontroli w izbie...

11311

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]