Reklama

Ad limina Apostolorum

Ad limina Apostolorum

17.02.2014
Czyta się kilka minut
Wiele już napisano o wizycie polskich biskupów „ad limina Apostolorum”.
N

Nie wszystkie jednak wątki papieskiego przesłania dla Kościoła w Polsce – również spośród tych najistotniejszych – przebiły się do mediów z równą mocą i intensywnością, z jaką były wypowiedziane.
Przykładowo, jednym z najczęściej podejmowanych w trakcie wizyty w Rzymie tematów (i w rozmowie z papieżem, i w debatach w poszczególnych dykasteriach) był sakrament pojednania i pokuty. Czwarty weekend najbliższego Wielkiego Postu będzie – z inicjatywy papieża – wielką celebracją tego sakramentu w całym Kościele. Rozpocznie się od Liturgii pokutnej pod przewodnictwem Franciszka w bazylice św. Piotra, po której przez całą dobę („24 godziny dla Pana”) w możliwie wszystkich katolickich świątyniach świata będzie możliwość przystąpienia do indywidualnej spowiedzi – tak, by czwarta niedziela Wielkiego Postu stała się (zgodnie ze swą nazwą: „Laetare”) powszechnym świętem radości...

2762

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]