Reklama

Żona dyktatora

Żona dyktatora

07.09.2013
Czyta się kilka minut
Kiedyś obwołana „Różą pustyni”, dziś porównywana do Marii Antoniny: Asma al-Asad, żona Baszara, ciągle budzi emocje i... nadzieje. Ona sama zajmuje się zaś tym, czym zawsze: zakupami.
Asma al-Assad gotuje dla uchodźców: zdjęcie z serwisu internetowego Instagram.
S

Słabość do Instagrama – serwisu w internecie, gdzie umieszcza się zdjęcia – już wiele celebrytek przypłaciło bólem głowy: gdy upubliczniły coś pochopnie. W sierpniu Asma al-Asad umieściła tam zdjęcia: w ślicznej bladoniebieskiej bluzce Asma gotuje posiłki dla Syryjczyków, którzy uciekli z terenów objętych walkami.

Być może było to posunięcie PR, mające przywrócić sympatię wobec niej. Ale się nie udało. Uśmiech „pierwszej damy”, otoczonej przez nastolatki i starsze kobiety, nie wygląda przekonująco po tym, jak niewiele wcześniej światowe media pokazały długie rzędy dziecięcych ciał: ofiar broni chemicznej, prawdopodobnie użytej przez męża Asmy. Opowieść o „Róży pustyni”, która miała zmienić Syrię, brzmi dziś i groteskowo, i niesmacznie.

Żona nowoczesna

Asma urodziła się i wychowała w Londynie, w syryjskiej rodzinie. Poszła do prywatnej szkoły dla...

5727

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]