Reklama

W zawieszeniu

W zawieszeniu

11.03.2013
Czyta się kilka minut
Prędzej czy później, Hafiz Al-Asad podzieli los Ben Alego, Mubaraka i Kaddafiego. Ale wojna może potrwać jeszcze długo: pomoc z zagranicy dla syryjskich powstańców jest nadal skąpa.
Samara, dziewczynka zmuszona do szukania schronienia w ruinach bizantyjskich miast; Serjilla. Fot. Maciej Moskwa / TESTIGO DOCUMENTARY
L

Lava jest całym sercem za rewolucją. Ale po dwóch latach codziennych doniesień o zabitych, rannych, aresztowanych i torturowanych rodakach oraz po obrazach destrukcji kraju marzy o jej końcu. Oczywiście zwycięskim. Niemniej Lava ma dość obczyzny. Chce wrócić do Syrii. Kilka dni temu zamieściła na Facebooku film, na którym tłum rozemocjonowanych mieszkańców Raqqa, miasta na północy jej kraju, niszczy pomnik Hafiza Al-Asada, ojca-założyciela obecnego reżimu.
Reżimu, który wciąż walczy o przetrwanie i o to, by nie podzielić losu Ben Alego w Tunezji (14 stycznia 2011 r.), Mubaraka w Egipcie (11 lutego 2011 r.) czy Kaddafiego w Libii (tu rewolucja, rozpoczęta w lutym 2011 r., zakończyła się śmiercią dyktatora 20 października 2011 r.). Wszyscy oni rządzili od kilku dekad, jak Asadowie w Syrii. Wszyscy zdawali się nieusuwalni, a jednak upadli. Tylko Baszir Al-Asad, syn Hafiza, dzięki...

8730

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]