Reklama

Zielono mi

Zielono mi

10.03.2014
Czyta się kilka minut
Bywanie jest dla wielu kluczowym aspektem targu, o wiele ważniejszym od zakupów. Raz na tydzień, w sobotę, stolica oferuje miejsca pozwalające pozycjonować się towarzysko, umocnić więzi środowiskowe i utwierdzić wizerunek we własnych oczach.
Państwo Ziółkowie na targu Forteca Fot. Forteca Kręgliccy
U

Udało się przetrwać i tę zimę. Do Warszawy wraca Pan Ziółko – mówi mi z radością w oczach Agnieszka Kręglicka, restauratorka, autorka rubryk kulinarnych i animatorka wielu inicjatyw z dobrym jedzeniem związanych, użyczająca swojego lokalu Forteca na cośrodowy targ. Powrót sławnego ogrodnika nie jest dla jego klientów niespodzianką i następuje co roku około początku kalendarzowej wiosny, ale i tak mamy powód do świętowania.
Targ w Fortecy przez ostatnie dwa miesiące działał na spowolnionych obrotach. Choć nie brakowało ekologicznych wędlin, ryb i jajek, było ospale i pustawo, dopiero pojawienie się straganu Ziółki (od którego w ogóle handel przy Fortecy się zaczął cztery sezony temu) przywróci mu życie. I to pomimo faktu, że na razie w skrzynkach będą leżeć przetrzebione zimowe zapasy: ziemniak, burak, marchew, cebula, same pokręcone korzenie i kostropate bulwy, nic świeżego, o...

16768

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]