Reklama

Zaklęta alternatywa

Zaklęta alternatywa

27.04.2010
Czyta się kilka minut
"On się nawet specjalnie nie wahał w sprawie kandydowania. Po prostu przez pierwsze dni po tragedii nikt nie miał odwagi z nim o tym porozmawiać" - opowiada bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego.
T

To się może wydawać niezwykłe. Człowiek przygnieciony tak wielką tragedią (która ciągle trwa, pamiętajmy o mamie prezesa PiS w szpitalu) błyskawicznie odzyskuje siły, by wrócić do polityki. Co więcej: w sensie politycznym ta decyzja jawi się jako mocno kontrowersyjna. Jarosław Kaczyński był celem wielkiej kampanii zarówno przeciwników, jak i niektórych zwolenników, którzy przekonywali go na wyprzódki, że kandydować nie powinien. Bo spolaryzuje nadmiernie scenę i narazi ją na zbyt duże wstrząsy, odwołując się do bardzo świeżego mitu śmierci brata (to opinia oponentów). Bo będąc politykiem w ostatnich latach nad wyraz niepopularnym, postawi teraz wszystko na jedną kartę (to z kolei zastrzeżenie wielu sympatyków). Jeżeli w atmosferze takiego współczucia dla jego tragedii przegra z kandydatem Platformy Obywatelskiej, zwłaszcza wyraźną różnicą głosów, obnaży definitywnie słabość swojej...

13039

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]