Reklama

Polityka na kacu

Polityka na kacu

03.01.2011
Czyta się kilka minut
Drobny epizod z posłem Ludwikiem Dornem, który kilka tygodni przed Nowym Rokiem miał w Sejmie kłopoty z obejściem kabla od kamery, przypomniał o ciekawym wątku: romansu polityki z alkoholem.
/ rys. Mirosław Owczarek
G

Gdy opisywać pod tym kątem dzieje III RP, możemy się doszukiwać trendów, przemian i zaskakujących momentów. Aż po czasy dzisiejsze, gdy coraz większą rolę odgrywają plotki i podejrzenia, za to duch w politycznym narodzie umiera. Zamordowany przez tabloidy, przez brutalność politycznej walki, przez przemiany w obyczajach, ale i przez coraz większą szarość samego zawodu polityka.

Ukąszenie Oleksego, czyli biesiada

Tradycja była dawna i utrwalona. Przedwojenny felietonista sejmowy, najlepszy z najlepszych Bernard Singer pisał w 1929 r. o trunkach w sejmowej restauracji tonem pogodnym, a nawet lirycznym. "Pokłóciwszy się na komisji lub na plenum, wchodzisz do bufetu. Tu toczysz przyjemną rozmowę z przeciwnikiem, albowiem podczas jedzenia i picia nie masz obowiązku kłócić się, przeciwnie - przepraszają się wszyscy. Jedna kolejka...

15887

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]