Reklama

W cieniu maszynki

W cieniu maszynki

20.12.2010
Czyta się kilka minut
Na niezbyt smacznym cieście Sejmu pozostała jednak śmietanka: mała grupka pasjonatów. Kiedy rozmawiałem z posłami, pytając o tych najlepszych, często wskazywali tych samych. Ponad politycznymi podziałami.
Rys. Mirosław Owczarek
S

Sejm, posiedzenie Komisji Obrony. Pokaźna grupa wojskowych i urzędników, na czele z wiceministrem obrony, zabiega o podniesienie nakładów na marynarkę wojenną. Zrutynizowane obrady zakłóca Ludwik Dorn, poseł niezrzeszony, dawniej Polska Plus, jeszcze dawniej PiS. Przemawia, używając całej swojej erudycji. Opowiada, jak to w drugiej Rzeczypospolitej zbyt duże wydatki na marynarkę wojenną się nie opłaciły, bo polska flota została zniszczona lub unieruchomiona już w pierwszych dniach wojny. Gani ewidentnie chybione inwestycje, np. utopienie dużych sum w mitycznej korwecie.

Ale decyzje zapadły już wcześniej. - Chce pan poseł o coś wnioskować? - pyta przewodniczący.

- I tak mamy do czynienia z maszynką do głosowania, nie ma chyba sensu, abym formułował wniosek na piśmie - odpowiada zrezygnowany Dorn i... wychodzi.

- Na każdym...

16870

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]