Reklama

Za tydzień

Za tydzień

04.10.2011
Czyta się kilka minut
Za tydzień nie będzie pięknie. Będzie strasznie, a może nawet straszniej. I to wcale nie dlatego, że ktoś wybory wygra, a ktoś przegra.
T

Ten wynik będzie bez znaczenia, bo nie zgasi szaleństwa. Do wyrażających od lat histeryczne emocje dołączą z okazji tego wyniku nowi. Spragnieni i stęsknieni, złaknieni ekspresji i siły wyrazu. Można z całą pewnością uznać, że tak już będzie zawsze: że konflikt, który tak okrutnie żre, będzie żarł jeszcze bardziej. Że się rozwinie i za życia wielu na pewno nie zwiędnie.

Plemiona dziś się tłukące bez opamiętania kiedyś gdzieś się spotykały, choćby widywały, choćby w połowie drogi. Nowi nie mają doświadczenia w odpuszczaniu, bo nigdy nie poznali drogi, na której jest jakiś przystanek, zakręt, owe rozstaje, gdzie trzeba się podrapać w głowę. Nikt ich tego drapania nie uczy. Te pokolenia z dróg prostych, z wolnymi od wątpliwości głowami, będą się łomotać prościej, używając słów, które straciły na znaczeniu, na wadze i urodzie. Jakiegokolwiek z tych słów by nie...

2634

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]