Reklama

Ładowanie...

Za tydzień

04.10.2011
Czyta się kilka minut
Za tydzień nie będzie pięknie. Będzie strasznie, a może nawet straszniej. I to wcale nie dlatego, że ktoś wybory wygra, a ktoś przegra.
T

Ten wynik będzie bez znaczenia, bo nie zgasi szaleństwa. Do wyrażających od lat histeryczne emocje dołączą z okazji tego wyniku nowi. Spragnieni i stęsknieni, złaknieni ekspresji i siły wyrazu. Można z całą pewnością uznać, że tak już będzie zawsze: że konflikt, który tak okrutnie żre, będzie żarł jeszcze bardziej. Że się rozwinie i za życia wielu na pewno nie zwiędnie.

Plemiona dziś się tłukące bez opamiętania kiedyś gdzieś się spotykały, choćby widywały, choćby w połowie drogi. Nowi nie mają doświadczenia w odpuszczaniu, bo nigdy nie poznali drogi, na której jest jakiś przystanek, zakręt, owe rozstaje, gdzie trzeba się podrapać w głowę. Nikt ich tego drapania nie uczy. Te pokolenia z dróg prostych, z wolnymi od wątpliwości głowami, będą się łomotać prościej, używając słów, które straciły na znaczeniu, na wadze i urodzie. Jakiegokolwiek z tych słów by nie...

2634

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]