Reklama

Z nich jest Chrystus

Z nich jest Chrystus

30.07.2007
Czyta się kilka minut
"Izrael przez sam fakt istnienia świadczy o Bogu - powiedział podczas wizyty w Auschwitz Benedykt XVI. Tak jednoznacznie sformułowane zdanie w ustach głowy Kościoła, jak i publiczna skrucha Jana PawłaII za antyżydowskie postawy katolików, to efekt półwiecznego dialogu i wzajemnego poznawania się Kościoła i Żydów.
W

W czasie niedawnej konferencji w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu do Stefana Wilkanowicza podszedł młody naukowiec z Uniwersytetu Śląskiego ks. Grzegorz Ignatowski i podarował mu swoją wydaną własnym sumptem książkę zatytułowaną "Papieże o kwestii żydowskiej". Prezes Fundacji Kultury Chrześcijańskiej "Znak" postanowił ją upowszechnić i w porozumieniu z autorem opublikował ją w internecie na prowadzonej przez siebie stronie "Forum Żydzi-Chrześcijanie--Muzułmanie" (www.forum-znak.org.pl, zakładka "Polecamy").

Ks. Ignatowski zwięźle, publicystycznym niemal językiem, przybliżył dzieje dialogu Watykanu z Żydami w okresie pontyfikatów wszystkich powojennych papieży - Piusa XII, Jana XXIII, Pawła VI, Jana Pawła II i Benedykta XVI - więc niemal do ostatniej chwili. Według Wilkanowicza szczególna wartość książki płynie stąd, że dotychczas podobnego opracowania...

4212

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]