Reklama

Wyjaśnienie

Wyjaśnienie

25.01.2011
Czyta się kilka minut
W debacie o Kościele opublikowanej w "Tygodniku Powszechnym" (nr 2/2011) odniosłem się krytycznie do wątków politycznych w kazaniu wygłoszonym podczas - jak powiedziałem - "Mszy pogrzebowej" odprawianej w kościele św. Anny w Warszawie za bliską mi osobę, śp. Władysława Stasiaka, ofiarę katastrofy w Smoleńsku.
O

Oczywiście miałem na myśli Mszę żałobną odprawioną w przeddzień pogrzebu, w której uczestniczył ówczesny Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, a nie Mszę pogrzebową odprawioną przez kard. Kazimierza Nycza także w kościele św. Anny, podczas której piękną homilię wygłosił sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Stanisław Budzik. Za ten brak precyzji przepraszam Księdza Biskupa i czytelników.

439

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]